מהי הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית היא נושא מדאיג שעלול להתרחש במסגרות שונות, כולל במקום העבודה. יש חשיבות מכרעת להבנה ברורה של מהי הטרדה מינית כדי לקדם סביבות עבודה בטוחות ומכבדות. מאמר זה נועד לספק סקירה כללית של הטרדה מינית בעבודה, כולל הגדרתה וסוגים שונים. קראו גם על הטרדה מינית בעבודה באתר אריק שליו.

הגדרת הטרדה מינית:

הטרדה מינית מתייחסת להתנהגות לא רצויה בעלת אופי מיני היוצרת סביבת עבודה מאיימת, עוינת או פוגענית. זה כולל פעולות, הערות או מחוות בעלות אופי מיני הגורמים לאדם להרגיש אי נוחות, ואף מאוים או מושפל. חשוב לציין שהטרדה מינית יכולה להתרחש בין אנשים מאותו מין או ממין שונה.

סוגי הטרדה מינית בעבודה:

הטרדה מינית יכולה להתבטא בצורות שונות. להלן כמה סוגים נפוצים:

הטרדה מילולית:

הטרדה מינית מילולית כוללת הערות לא רצויות, בדיחות, רמיזות או הצעות בעלות אופי מיני. זה יכול לכלול שיחות מיניות מפורשות, הערות גנאי על המראה או הגוף של האדם, או בקשות מתמשכות לקבלת טובות הנאה מיניות.

הטרדה לא מילולית:

הטרדה מינית לא מילולית מורכבת ממחוות, צחוקים או פעולות פיזיות אחרות שיש בהן רמיזות מיניות או משפילות. דוגמאות כוללות מגע לא רצוי, מחוות בלתי הולמות או הצגת חומרים מיניים מפורשים במקום העבודה.

הטרדה פיזית:

הטרדה מינית פיזית כרוכה בכל מגע פיזי לא רצוי בעל אופי מיני. זה כולל מגע, גישושים, ליטופים או צורות אחרות של תקיפה פיזית. הטרדה פיזית עלולה ליצור סביבת עבודה עוינת ומאיימת.

הטרדה חזותית:

הטרדה מינית חזותית מתייחסת להצגת תמונות או סרטונים פוגעניים או בעלי אופי מיני מפורש. זה כולל שיתוף תוכן מפורש באמצעות מדיומים דיגיטליים, שליחת אימיילים מפורשים או הצגת חומרים בלתי הולמים במקום העבודה.

מסגרת משפטית והשלכות:

חוקים ותקנות הקשורים להטרדה מינית משתנים בין מדינות ותחומי שיפוט, קבלו מידע מקצועי באתר https://www.law-shalev.co.il. למדינות רבות יש חקיקה להגנה על עובדים מפני הטרדה מינית על מנת לספק תרופות משפטיות לקורבנות. ההשלכות עבור העבריינים יכולות לכלול צעדים משמעתיים, הפסקת עבודה, אחריות משפטית ונזקים כספיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדריך קורות חיים – דגשים חשובים בנושא
לאחר שתקראו מדריך קורות חיים כמו זה תוכלו להבין טוב יותר מהי הדרך הנכונה ביותר לגשת אל כתיבת קורות...
קרא עוד »
ספט 09, 2021
5 טיפים לבניית חנות אינטרנטית מצליחה
כל מי שרוצה להגדיל את המכירות של העסק שלו, חייב לפתוח חנות אינטרנט. חנות אשר מאפשרת לו למכור מוצרים...
קרא עוד »
פבר 02, 2022
כך תשווקו בפייסבוק בצורה יעילה
פייסבוק צברה תאוצה אדירה במהלך השנים ונהפכה לאחת מהרשתות החברתיות המובילות בעולם. הפרסום והשיווק...
קרא עוד »
נוב 03, 2019