איך לבחור חברת אחסון?

כשאנחנו מחליטים להקים אתר אינטרנט, ישנם דברים מסוימים שיכולים להשפיע על התפקוד שלו וכן על היכולת של הגולשים ליהנות מהשימוש בו. אחד הדברים המהותיים, היא חברת האחסון שעל השרתים שלה נתקין את האתר. ישנם מספר פרמטרים לבחירת שרת בצורה חכמה.

פרמטרים לבחירה נכונה

חוזק ועמידות

בדוגמא למוצרים רבים אחרים, גם שרתי אחסון חייבים להיות חזקים על מנת שהאתר שלנו לא יקרוס. על כן אנחנו צריכים לבחון מי זו החברה ממנה אנחנו שוכרים את האתר וכן, אנחנו צריכים לבחון עד כמה האתר הוא חזק, עמיד, ויכול לשרת אותנו בלי נפילות.

אבטחה

אחד הפרמטרים המשמעותיים היום בכל הקשור להשכרת שרתים, הוא אבטחה. חשוב שהאתר יהיה מאובטח היטב, על מנת שהגולשים יוכלו להיכנס ולגלוש בו ללא חשש, יוכלו לבצע בו רכישות והזמנות של מוצרים שונים, מבלי לחשוש להשאיר את הפרטים שלהם.

חשוב לציין בנוגע לאבטחה, שהמערכת צריכה להכיל מנגנונים למניעת וירוסים וכן למניעה של החדרת תוכנות רוגלה ותוכנות אחרות.

מהירות

מן הסתם בשביל לייצר חווית גלישה, הרי שעלינו לספק לגולשים שלנו אתר אינטרנט שפועל בצורה מהירה. לשם כך, בין היתר, אנחנו צריכים לבדוק עד כמה מהירות התעבורה של השרת הוא מהיר. חשוב גם לבחור אתר אינטרנט שממוקם קרוב יחסית (ברמה של מדינה).

גודל

ההתייחסות לגודל השרת היא משמעותית על מנת שנוכל להקים עליו אתר אינטרנט שיכול להיות משמעותי, אתר אינטרנט שיכול להכיל כמות עצומה של עמודים, עם סרטונים ותמונות, בלי שנצטרך לוותר על עמודים ישנים מחד ומבלי שתהיה בעיה של תעבורה מאידך.

שירות

עלינו לבדוק את השירות שנקבל מהחברה, בין אם זה בזמן ההתקנה של האתר וכן בשלבים אחרים, באופן שוטף. כך נוכל להפעיל את האתר בצורה נוחה וטובה, וכל בעיה קטנה תיפתר בהקדם.

לקרוא ואז להחליט

לפני שבוחרים עם איזו חברת אחסון אנחנו רוצים לעבוד, מומלץ לקרוא חומר בנושא, להתעדכן, לבחון מה כל חברה מציעה לנו בהקשר לכל אחד מהפרמטרים ובהתאם לכך, להחליט עם איזו חברה אנחנו רוצים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בניית אתר סחר

בניית אתר סחר

המסחר האלקטרוני רק בישראל הרקיע שחקים בשנים האחרונות שלא נדבר על המסחר האלקטרוני בזירה הבינלאומית. היום אין כמעט אדם שלא מזמין דבר כזה או אחר

קרא עוד »