תמ"א 38 בחולון – כל העדכונים

תמ"א 38 בחולון

החל משנות התשעים, עבר העיר חולון עצום בכל הקשור לנושא הנדל"ן, הן ביחס למבני מגורים והן ביחס למבנים מסחריים. השינוי נובע מהפשרת קרקעות רבות בעיר, במיוחד במה שמכונה אזורי ח-300, אשר מוכרים בשם חולות חוסמסה.

עד אז, לא היה ניתן לבנות במקום ועל כן העיר לא יכולה היתה להתפתח, שכן היא כלואה בין תל אביב לראשון לציון, ובין כביש ארבע לבת ים. הפשרת הקרקעות הובילה לבנייה של אלפי יחידות דיור, בתי ספר, גנים ציבוריים, בתי כפר, קניונים ועוד. כל זה הגדיל משמעותית את כמות התושבים בעיר. במקביל התפתח כל האזור של מזרח העיר, שם אזור תעשייה מודרני לצד אזור התעשייה הישן, וכן נבנה פארק גדול לצורך תרבות ופנאי.

עוד שינוי שהתרחש בעיר, כחלק משינוי כללי שהתרחש בכל ישראל למעשה, זה תמ"א 38 אנגלאינווסט במבנים ישנים. העיר חולון כידוע, קיימת כבר עשרות שנים ועל כן יש בה לא מעט מבנים ישנים, אשר נבנו מלפני שנת 1980, שנה שהוגדרה על פי המחוקק כנקודת הפתיחה עבור תוכניות תמ"א 38 לחיזוק מבנים.

בעיר אפשר למצוא כיום מגוון רחב של מבנים שנמצאים בתוכנית זו, כך למשל אנחנו יכולים למצוא תוכניות כאלה באזור קריית שרת במזרח העיר וכן ברחוב אהרונוביץ אשר גובל עם שכונת ג'סי כהן, במערב העיר. התוכנית מתבצעות על ידי קבלנים שונים, כשהמטרה היא להגדיל את שטח הדירות, להוסיף למבנה מעליות וכן קומות חדשות, לחזק את המבנה כפי שנקבע בתוכנית.

מזה מספר שנים, קיים דיון על כך שיש צורך לבצע פינוי בינוי בכל המבנים שנמצאים בכניסה לחולון מתל אביב (איזור כיכר קוגל), שם שוכנים מבנים ישנים שלא יכולים לשרת את ציבור הדיירים. הבעיה היא שקיימת התנגדות בקרב לא מעט מהדיירים ובעלי הדירות, שחלקם אינם מתגוררים באזור, מה עוד שמדובר על כמות גדולה של מבנים וצריך למצוא פתרון סביר עבור אותם אנשים שמתגוררים בהם, על מנת שאיכות חייהם לא תיפגע והם יוכלו להמשיך ולהתגורר בעיר, מבלי שיצטרכו לעזוב את מקום העבודה או לימודים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תבחרו סוכנות דיגיטל לקידום האתר שלכם
הנוכחות באינטרנט ודירוג גבוה במנועי החיפוש וגוגל בראשם היא מנת חלקם של כל בעל עסק ושל כל אתר ברשת....
קרא עוד »
יול 28, 2020
למה שרת וירטואלי בענן נחשב למומלץ?
שרת וירטואלי בענן נחשב למומלץ מכיוון שהוא מציע יתרונות רבים. אחד היתרונות העיקריים הוא שהוא מציע...
קרא עוד »
נוב 19, 2022
מהי חומת אש בתחום המחשבים?
בתחום המחשבים ישנם המון מושגי מפתח, יש מילות מונחים, והרבה מאוד דברים מעניינים. אחד מהכלים והמונחים...
קרא עוד »
נוב 26, 2020