תמ"א 38 בחולון – כל העדכונים

תמ"א 38 בחולון

החל משנות התשעים, עבר העיר חולון עצום בכל הקשור לנושא הנדל"ן, הן ביחס למבני מגורים והן ביחס למבנים מסחריים. השינוי נובע מהפשרת קרקעות רבות בעיר, במיוחד במה שמכונה אזורי ח-300, אשר מוכרים בשם חולות חוסמסה.

עד אז, לא היה ניתן לבנות במקום ועל כן העיר לא יכולה היתה להתפתח, שכן היא כלואה בין תל אביב לראשון לציון, ובין כביש ארבע לבת ים. הפשרת הקרקעות הובילה לבנייה של אלפי יחידות דיור, בתי ספר, גנים ציבוריים, בתי כפר, קניונים ועוד. כל זה הגדיל משמעותית את כמות התושבים בעיר. במקביל התפתח כל האזור של מזרח העיר, שם אזור תעשייה מודרני לצד אזור התעשייה הישן, וכן נבנה פארק גדול לצורך תרבות ופנאי.

עוד שינוי שהתרחש בעיר, כחלק משינוי כללי שהתרחש בכל ישראל למעשה, זה תמ"א 38 אנגלאינווסט במבנים ישנים. העיר חולון כידוע, קיימת כבר עשרות שנים ועל כן יש בה לא מעט מבנים ישנים, אשר נבנו מלפני שנת 1980, שנה שהוגדרה על פי המחוקק כנקודת הפתיחה עבור תוכניות תמ"א 38 לחיזוק מבנים.

בעיר אפשר למצוא כיום מגוון רחב של מבנים שנמצאים בתוכנית זו, כך למשל אנחנו יכולים למצוא תוכניות כאלה באזור קריית שרת במזרח העיר וכן ברחוב אהרונוביץ אשר גובל עם שכונת ג'סי כהן, במערב העיר. התוכנית מתבצעות על ידי קבלנים שונים, כשהמטרה היא להגדיל את שטח הדירות, להוסיף למבנה מעליות וכן קומות חדשות, לחזק את המבנה כפי שנקבע בתוכנית.

מזה מספר שנים, קיים דיון על כך שיש צורך לבצע פינוי בינוי בכל המבנים שנמצאים בכניסה לחולון מתל אביב (איזור כיכר קוגל), שם שוכנים מבנים ישנים שלא יכולים לשרת את ציבור הדיירים. הבעיה היא שקיימת התנגדות בקרב לא מעט מהדיירים ובעלי הדירות, שחלקם אינם מתגוררים באזור, מה עוד שמדובר על כמות גדולה של מבנים וצריך למצוא פתרון סביר עבור אותם אנשים שמתגוררים בהם, על מנת שאיכות חייהם לא תיפגע והם יוכלו להמשיך ולהתגורר בעיר, מבלי שיצטרכו לעזוב את מקום העבודה או לימודים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לייקים לעמוד עסקי בפייסבוק
היום כבר אין שום ספק כי כמות הלייקים משפיעה באופן ניכר על רמת המקצועיות של העמוד העסקי. כל אחד היה...
קרא עוד »
פבר 24, 2021
קורס הקמת נכס דיגיטלי
מחפשים דרך להרוויח כסף מהאינטרנט? קורס הקמת נכסים דיגיטליים הוא קורס חדש וחדשני שילמד אותך כיצד...
קרא עוד »
יונ 09, 2022
טבלאות שכר מעודכנות – היכן הן מוצגות?
אין מה לעשות אנו חיים בעולם בו לכסף יש משמעות אדירה לחיים שלנו. אנו צריכים להבין כי כסף הוא הדבר אשר...
קרא עוד »
יונ 10, 2019