מהי חומת אש בתחום המחשבים?

פתרונות תקשורת מתקדמים

בתחום המחשבים ישנם המון מושגי מפתח, יש מילות מונחים, והרבה מאוד דברים מעניינים. אחד מהכלים והמונחים המעניינים ביותר היא חומת האש המוכרת והידועה. חומת אש הופכת את פני השטח, את הקרקע, למאובטחים הרבה יותר. במילים אחרות – חומת אש היא עוד שכבה ומגנון הגנה מקצועי.

מהי חומת אש ומה תפקידה

חומת אש היא מוצר אבטחה נרכש, תוכנה ומערכת שמעניקה למשתמש שכבת אבטחה נוספת. לרוב, חומות אש מצויות בשילוב עם תוכנות אנטי וירוס, והן נפוצות בפלטפורמות – ווינדוס, לינוקס, ושרתי ענן נוספים. תוכנת חומת האש מסוגלת לאתר כניסות לא רצויות או חשודות, ולחסום אותה לפי דרישה.

כל מחשב חייב שני מוצרי אבטחה מקיפים לשם הגנה ושקט נפשי – אנטי וירוס מקצועי (ולא חינמי), ותוכנת חומת אש. תפקידה של מערכת זו, היא למנוע חדירות בלתי מורשות, לדווח ולהזהיר למשתמש בזמן כניסה לא רצויה, ולחסום בקשות מרובות במחשב או בשרת. קראו בהרחבה על פתרונות תקשורת מתקדמים!

יתרונות של חומת אש

חומת האש מאפשרת הגנה מקסימלית למשתמשים בארץ ובעולם. אז למה בכל זאת כדאי להתקין חומת אש ולוודא שהיא קיימת במחשב או בשרת שלנו? ובכן הנה כמה יתרונות בנושא: הראשונה, ניטור וחסימת תעבורה זדונית נכנסת.

השנייה, ניטור וחסימה תעבורה זדונית יוצאת. שלישית, ניהול תקין של משאבי המערכת ואיתור רוגלות ואיומי רשת. בסופו של עניין, הכדאיות ממש משתלמת. בזמן אמת, מערכת חומת אש מספקת את התמורה הראויה ביותר – הגנה מקיפה למחשב. ראו לדוגמה שירותי מחשוב לעסקים קטנים!

באילו פלטפורמות מצויה חומת האש

חומת האש היא סוג של מערכת סינון שמבצעת איתור ובדיקה של איומים על המחשב והרשת. אפשר להגיד, שמהרגע שחומת האש הופכת לפעילה, היא יוצרת מנגנון רשת, שרק גורמים מורשים יכולים להיכנס דרכה. חומת האש מצויה בהרבה מאוד מערכות הפעלה ומכשירים – Windows, Linux, Android, ומערכות שרת. ראוי לציין ולהדגיש – אם אתם מתקינים חומת אש, רצוי להתקין לפני זה תוכנת אנטי וירוס!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה תפקידו של מנהל רשת?
תפקידו של מנהל רשת להיות אחראי על הניהול השוטף של הרשתות במערכות המחשוב של הארגון. כחלק מכך הוא צריך...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
שלום עולם!
ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון באתר. ניתן למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל...
קרא עוד »
ספט 13, 2018
5 דברים שלא ידעתם על מערכת לינוקס
הנה מה שאתה צריך לדעת על לינוקס לינוקס היא כמו אוויר - אתה לא מרגיש את זה או שאתה יודע שהוא קיים, אבל...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020