מהו אתריום?

אתריום היא פלטפורמה מבוזרת שמפעילה חוזים חכמים: אפליקציות הפועלות בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל אפשרות של השבתה, צנזורה, הונאה או הפרעות של צד שלישי. זו היא פלטפורמת קוד פתוח שבה מפתחים יכולים לבנות ולפרוס יישומים מבוזרים משלהם. הוא נוצר על ידי Vitalik Buterin בשנת 2013 ומאז גדל והפך לבלוקצ'יין השני הפופולרי בעולם אחרי הביטקוין.

פלטפורמה מבוזרת 

אתריום  היא פלטפורמה מבוזרת שמפעילה חוזים חכמים על בלוקצ'יין. יש לו מקרי שימוש רבים, אחד מהם הוא פיתוח של DApps. המטבע הקריפטוגרפי אתריום הוא פלטפורמת מחשוב מבוזרת בקוד פתוח, ציבורית, מבוססת בלוקצ'יין, הכוללת פונקציונליות של חוזים חכמים.

חוזים חכמים

אתריום היא גם פלטפורמה מבוזרת שמפעילה חוזים חכמים. חוזים חכמים הם תוכנות מחשב האוכפות אוטומטית את תנאי ההסכם ללא כל התערבות אנושית. הושק בשנת 2015. מאז הוא גדל להיות המטבע הקריפטו הפופולרי השני אחרי הביטקוין, עם שווי שוק של למעלה מ-30 מיליארד דולר.

כדאי לקרוא: https://www.crunchbase.com/organization/bits-of-gold

איך קונים 

אתריום  הוא סוג של מטבע קריפטוגרפי המשמש לתשלום ולהפעלת חוזים חכמים. ניתן לקנות מטבע קריפטוגרפי זה בתמורה למטבעות פיאט כמו שקלים, דולרים ויורו.

ישנן דרכים רבות לרכוש אתר (ETH), המטבע הקריפטו המקומי של רשת אתריום . אתה יכול לבחור מתוך מגוון של בורסות וברוקרים המקלים על קניית ETH עם מטבעות פיאט כמו שקל, דולר או אירו. על מנת לוודא שהעסקה שלך תעבור בצורה חלקה, מומלץ לקנות ETH מבורסה הרשומה במדינה או באזור שלך. זה יבטיח שלא יהיו בעיות עם מיסוי או עמלות המרת מטבעות מצדך בעת מסחר ב-ETH במטבע פיאט.

לסיכום, אתריום  הוא מטבע הקריפטו השני הפופולרי בעולם. זוהי פלטפורמה מבוזרת שמפעילה חוזים חכמים ומאפשרת למפתחים לבנות ולפרוס אפליקציות מבוזרות. אתריום  תוכנן בתחילה לשמש כמטבע קריפטוגרפי, אך ניתן להשתמש בו גם למטרות אחרות כגון יצירת נכסים דיגיטליים, חוזים חכמים ואפילו ארגונים אוטונומיים מבוזרים.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי נצטרך איטום קירות חיצוניים
בכל הנוגע אל התחזוקה של בניין זה לא ממש ברור לדעת מתי מגיעים אל הנקודה שבה עדיף לבצע את הפעולה של...
קרא עוד »
דצמ 12, 2018
מומחה קידום אתרים
אם אתם מתכוונים לבנות אתר אינטרנט או שיש לכם כזה, ודאי יצא לכם לשמוע על המושג קידום אתרים. מה שחשוב...
קרא עוד »
נוב 10, 2022
עתיד האוטומציה לאן?
הקצב של העולם הולך וגובר, השינויים עצומים ומהירים, מה שהיה רלוונטי עד לא מזמן הרבה פחות רלוונטי היום...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020