כל מה שרציתם לדעת על חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית, הינה הבסיס לטיפולי אסתטיקה רפואית הנעשים בהזרקת. רוב חומרי המילוי לפנים, מתבססים על חומצה זו. במאמר, נסביר מהם תפקידי החומצה, נחלק לסוגים שונים את התרכובות השונות של החומצה, ונביא מעט מההיסטוריה של השימוש הרפואי בחומצה.

על קולגן ואלסטין שמעתם?

למרבית טיפולי האסתטיקה הרפואית יש מטרה ברורה: לעודד ייצור של אלסטין וקולגן בגוף. חלבונים אלו שומרים על עור צעיר, או מעודדים שיקום מהיר של העור. חלבונים אלו, הם אלו שנותנים את הנפח לעור. הם אלו שגורמים לעור הפנים להיראות גמיש וחלק. לכן, כשחסרים חלבונים אלו, מתחיל העור להיות מדולל ולהתקמט. מה הקשר של 2 חלבונים אלו, לסוגים השונים של טיפולי ההזרקות הנעשים באמצעות החומצה ההיאלורנית?

מה התפקיד של חומצה היאלורנית?

התפקיד של החומצה ההיאלורנית כמו בוטוקס https://dr-david.co.il/care/בוטוקס/, הוא לדאוג לאספקה תקינה של לחות לגוף. ולעור. למעשה- כאשר כמות מספקת של חומצה זו בגוף ובעור הפנים, אזי עור הפנים יהיה מתוח וגמיש לבד, מבלי צורך של התערבות בהזרקות. החומצה, שומרת על ריכוז חלבון הקולגן בגוף מפני תהליך פירוק המזיק עור, ואף מעודדת את הגוף לייצר כמויות חדשות של קולגן.

סוגים שונים של החומצה:

בעולם, יש 200 סוגים שונים של תרכובות שונות העשויות מהחומצה. ניתן את כל התרכובות לחלק ל2 קבוצות עיקריות:

  1. תרכובות בעלות חומר מוצלב.
  2. תרכובות בעלות חומר לא מוצלב. אחד מהתרכובות הנפוצות ביותר מסוג זה, שמשתמשים בו הרבה בעולם הרפואה האסתטית, הוא החומר רסטילן.

כמה זמן לוקח לחומצה המוזרקת להשפיע על עור הפנים?

לחומצה ההיאלורנית המוזרקת לעור הפנים, לוקח טווח של כמה ימים עד שמשפיעה והתוצאות נראות. התוצאות של הטיפול, יישמרו במשך חצי שנה עד שנה. לפרטים נוספים אודות השימוש והטיפולים בחומר זה כדאי לקרוא באתר של ד"ר דייויד צבר https://dr-david.co.il.

מתי התחיל השימוש בחומצה היאלורנית?

מקור השם של החומצה, הוא תרגום של המילה היוונית "היאלוס"- זכוכית. שם זה מתאים לחומצה, בגלל מרקם הג'ל השקוף של החומצה.

השימוש בחומצה היאלורנית, התחיל כבר בשנות ה70. בשנים אלו, היו שימושים רפואיים אחרים לחומצה, כמו: סיוע לרקמות בגוף להתאחות ולהתרפא לאחר ניתוחים, שימושים רפואיים באורתופדיה, שימושים רפואיים בניתוחי עיניים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי כלה פלטפורמה, בחרי רק מה שנוח לך
נעלי כלה פלטפורמה הופכות פופולריות בקרב כלות לעתיד. הם סוג של נעלי כלה שיש להן עקב פלטפורמה עם רצועה...
קרא עוד »
אפר 09, 2023
מה הופך צימר לרומנטי?
יציאה אל חופשה רומנטית יכולה להתאים למגוון אירועים וזמנים החל מימי הולדת של בן או בת הזוג, ימי...
קרא עוד »
דצמ 03, 2018
מה זה סרטים פרסונלים?
סרטים פרסונלים נעשים לרוב על ידי חובבים ומקצוענים כאחד. בדרך כלל הם מצולמים עם מצלמה, אבל אפשר לעשות...
קרא עוד »
אוק 19, 2022