לכידת נחשים – למי החוק מתיר לעשות זאת

לכידת נחשים

נחש נחשבת לחיה ערמומית עם יכולת שריד מפותחת וכן לכזו שצריך להיזהר ממנה מאחר שמפגש בלתי מתוכנן עלול להיות קטלני ולהסתיים באסון ובנזק בריאותי בלתי הפיך. אמנם לא כל הנחשים ארסיים אבל לאדם הממוצע אין בדרך כלל כלים לזהות האם נתקל בנחש ארסי או לא. נחשים מסתובבים בטבע הפתוח בסביבת מקורות מים במערות וליד צמחייה. במהלך החורף הם ישנים וניתנים לסילוק ללא חשש אבל בקיץ מפגש איתם עלול להסתיים ברע ולכן מומלץ להיזהר כאשר מזיזים אבנים גדולות בטבע או במחסנים ואולמות תעשייתיים ולהתרחק ככל האפשר אם אכן מתגלה לפתע נחש, ואז להזעיק עזרה כלומר לפנות לאתר https://snaker.co.il ולהזמין לוכד נחשים.

עם זאת, יתכן גם שהנחש אינו ארסי ולכן פגיעה בו וניסיון להרוג אותו על דעת עצמנו ייחשבו לעבירה על החוק. למרות ארסיותו נחש נחשב בעל חיים מוגן ולכן החוק מתיר אך ורק ללוכדי נחשים מוסמכים, אשר שמותיהם מופיעים ברשימה של רשות הטבע הגנים, יחד עם תאריך פקיעת ההיתר שלהם. לוכד נחשים מקבל היתר לזמן קצוב וצריך לחדש אותו ולעמוד בדרישות אם ברצונו להמשיך לבצע את העבודה. שמותיהם של לוכדי הנחשים מופיעעים ברשימה באתר הרשות יחד עם היישוב בו הם מתגוררים וכן מספרי טלפון נייד ותאריך סיום ההיתר. כשהם מגיעים, מטרתם היא להרחיק את הנחש ממקום יישוב ולא להרוג אותו אלא להעביר לשמורת טבע סגורה, כדי שלא יאיים על חיי אדם.

לוכד נחשים בתל אביב למשל, מבצע משימה שאסורה על אזרח רגיל, ולכן כאשר אתם מזמינים אותו כדי להרחיק נחש, שנחשב בעיניכם למסוכן, עליכם לסמוך עליו ולדעת שהוא אכן מקצוען ובעל ניסיון. לאחר שבדקתם ברשימת בעלי ההיתר, כדאי למצוא מישהו שמתגורר באזור שלכם כדי שיהיה זמין בטווח זמן הקצר ביותר האפשרי ואז לפנות אליו ולסכם איתו מראש את המחיר. לוכד נחשים אמין יקבע אתכם מחיר ויסביר לכם באדיבות איך הוא מבצע את עבודתו. כמו כן חשוב לדאוג לכך שיסביר לכם איך מרחיקים נחשים מסביבתכם באמצעות קיצוץ הדשא וכלים נוספים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מספר נקודות שיש לקחת בחשבון על איך בוחרים ציוד כושר ברמה הגבוהה ביותר שיש
בחירת ציוד כושר איכותי מבית פיטבנדר יכולה להיות החלטה משמעותית שמשפיעה על חוויית האימון שלכם לטווח...
קרא עוד »
מאי 25, 2024
היכן ניתן ללמוד פיתוח אפליקציות?
תחום פיתוח אפליקציות הוא תחום מאוד משתלם. זהו גם תחום עצום שיש בו תתי תחומים רבים. ההזדמנויות הן...
קרא עוד »
יול 25, 2022
להאיר את העולם שלך: יתרונות מרכזיים של בחירות התאורה הנכונות
תאורה היא יותר מסתם חלק פונקציונלי מחיי היומיום שלנו; הוא ממלא תפקיד מכריע בעיצוב הסביבה והחוויות...
קרא עוד »
דצמ 12, 2023