מה ההבדל בין עולם התקשורת לעולם השיווק?

לימודי תקשורת

מתלבטים לגבי לימודי תקשורת? ובכן, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נסביר מהו ההבדל בין עולם התקשורת לבין עולם השיווק, כך שתוכלו לקבל החלטה נכונה לקראת הרשמה ללימודים.

 

עולם התקשורת: עולם מרתק ומגוון

 

אחד המסלולים המבוקשים ביותר בישראל הוא ללא ספק מסלול של לימודי תקשורת. למעשה, לימודי תקשורת הם לימודים מרתקים בשל היותם מגוונים מאוד מבחינת התכנים. בלימודי תקשורת תוכלו ללמוד את הבסיס של עולם התקשורת, ולהתמקצע במגוון תחומים: כתיבה, בימוי, צילום, הפקה, פרסום ושיווק דיגיטלי. בנוסף, כסטודנטים תוכלו להתנסות בתחומים רבים ולמצוא בסופו של דבר את המסלול אשר מתאים לכם. סגל המרצים מורכב מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, ולכן מעבר לפן הלימודים תוכלו גם להכיר את הנפשות הפועלות בענף, ולהכיר את אנשי המפתח בתעשייה. בשונה ממסלולי לימוד אחרים, לימודי תקשורת הם לימודים אשר מתבססים יותר על פן פרקטי ועל התנסות מעשית. במסגרת ההתנסות המעשית הסטודנטים יכולים לקחת חלק במגוון רחב של הפקות ופרויקטים, ובכך לייצר תיק עבודות בעבור השתלמות בעתיד בתעשייה. עולם התקשורת איננו שונה באופן מהותי מעולם השיווק, אולם ניתן לומר כי ההבדל המרכזי נובע מהתחום הדיגיטלי אשר הולך וצובר תאוצה. כיצד? להלן הפרטים.

 

מה ההבדל בין עולם התקשורת לעולם השיווק?

 

עולם השיווק עובר כיום שינוי משמעותי, וזאת בשל הפיכתו לדיגיטלי. לימודי שיווק דיגיטלי לדוגמא נחשבים לאחד המסלולים המבוקשים ביותר בתוך לימודי תקשורת, והם מאפשרים לכם ללמוד את רזי התחום מא' ועד ת'. מדובר בתחום אשר הולך וצובר תאוצה, וזאת מתוך הבנה כי בעלי עסקים מחפשים נתיב שיווק אפקטיבי ויעיל אשר באמצעותו ניתן יהיה להזניק את העסק לעבר הישגים ועמידה בתחרות העזה. משום כך, השיווק הדיגיטלי מתמקד בכלים מתקדמים וכן בבנייה של תוכנית שיווק אסטרטגית בהתאמה אישית, כאשר ההכשרה עצמה מתבצעת באמצעות אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום. תיק העבודות בתחום הוא חשוב מאוד, ולכן בכדי להשתלב חשוב מאוד לצבור ניסיון תוך כדי הלימודים, וזאת בשונה מעולם התקשורת אשר הוא כאמור איננו ממוקד אלא מפזור למספר נושאים.

 

שיווק דיגיטלי – הדור הבא

 

אין ספק כי עולם השיווק מהווה כיום את אחד התחומים הצומחים והמעניינים ביותר בעולם העסקי. משום כך, מדובר בלימודים מרתקים אשר מאפשרים לכם להשתלב במשרות נחשקות אשר מגלמות גם אפשרות לקידום ושכר גבוה במיוחד, בניגוד לעולם התקשורת אשר ההשתלבות בו קשה יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הנגשת מבנים ציבוריים לנכים
מקומות הנחשבים לציבוריים מחויבים לפי חוק להיות נגישים לנכים. החוק מגדיר מבנה כציבורי אם יש לכלל...
קרא עוד »
ינו 21, 2019
רופאי שיניים בתל אביב – מי הכי מומלץ
מתלבטים באיזה רופא שיניים בתל אביב לבחור? במאמר זה, נמליץ לכם כיצד לבחור רופא שיניים מקצועי בתל...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018
פחי אשפה חכמים: מהפכה בניהול הפסולת
בעידן שבו הטכנולוגיה חודרת לכל היבט בחיינו, אפילו פח האשפה הצנוע קיבל שדרוג חכם. פחי אשפה חכמים הם לא...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023