איך מנהלים הליך גיוס תרומות לעמותות?

תרומות לעמותות

זה לא משנה אם אתם עומדים בראש עמותה או שאתם אלו שאחראיים על גיוס התרומות בה, אתם בוודאי יודעים שזו משימה שיכולה להיות מאתגרת ולא פשוטה לפעמים. בגלל שיש הרבה מאד עמותות ובגלל שקרנות פילנתרופיות ואנשים פרטיים כאחד, מקבלים מדי יום בקשות רבות לתרומה וסיוע כספי, לפעמים קשה לשכנע שדווקא המטרה שלנו היא זו החשובה שכדאי להשקיע בה ולתרום מכספינו. יחד עם זאת, מי שמשכיל לנהל את הליך גיוס התרומות בצורה נכונה, בהחלט יצליח לקטוף את הפירות בהקדם האפשרי וחשוב לדעת איך עושים זאת. הנה כמה נקודות למחשבה בנושא.

מאגרי קרנות פילנתרופיות

אחת הטעויות היותר נפוצות של כל עמותה כיום היא איתור עצמאי ופנייה אישית לכל קרן פילנתרופית. אפשר לומר שזה כמו ניסיון לתפוס דג עם חכה – זה יכול לעבוד אבל בדרך כלל זה ייקח הרבה מאד זמן ורוב הסיכויים שזה לא יצליח או שלא נצליח לתפוס את הדג שאנחנו רוצים. מנגד, הדבר הנכון הוא לפנות למאגרים של קרנות כאלו וניתן לעשות את זה היום בקלות דרך חברות מובילות שמתעסקות בדיוק בזה ומקשרות בין עמותות לקרנות פוטנציאליות. אם נמשיך בדימוי, הרי שכאן כבר מדובר בזריקה של רשת למים ואפשר להשיג ככה תוצאות רבות ואיכותיות יותר. תוכלו לקרוא עוד באתר הזה וללמוד על מאגרי קרנות כאלו.

שיווק נכון

עוד טעות נפוצה היא שיווק לא נכון או דל מדי של המטרות שלכם. אנשי העמותות הם לא תמיד אנשי שיווק ופעמים רבות הם לא יודעים איך לספר לעולם על המטרות השונות. על כן, ההמלצה היא לפנות לחברות פרסום או לחברות העוסקות בחיבור בין תורמים לעמותות שגם הן יודעות איך ליצור קמפיין גיוס נכון ויעיל ואפילו לנסח קולות קוראים או בקשות למימון מקרנות של המדינה.

לפעול בכמה אפיקים

לבסוף, נמליץ תמיד לפעול בכמה אפיקים שונים. שווה בהחלט לפנות למאגרי הקרנות ובמקביל לפתוח הדסטארט לגיוס המונים ואפילו לצאת עם קמפיין ממומן בפייסבוק וברשתות אחרות. כך למעשה עולים הסיכויים שתצליחו לגייס את מלוא הסכום שאתם מכוונים אליו בהקדם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליחויות לעסקים: איך בוחרים את השירות הכי מתאים?
אם אתם מנהלים עסק כלשהו בישראל ונזקקים לשירותי שליחות של מסמכים וחפצים מסוימים, ובמיוחד אם אתם עסק...
קרא עוד »
דצמ 26, 2020
תובנות מפתיעות לגבי אילוף כלבים לגמלאים
כשזה מגיע לאילוף כלבים לגמלאים, יש שילוב של חוכמה קונבנציונלית ותובנות מפתיעות. מאמר זה שופך אור על...
קרא עוד »
ינו 05, 2024
עורך דין פלילי בבאר שבע – מתי כדאי להרים לו טלפון
הליך פלילי מתחיל בדרך כלל או כתוצאה מתלונה שהוגשה או ממידע המגיע איכשהו למשטרה בדבר עבירה שנעשתה....
קרא עוד »
דצמ 24, 2018