איך משחזרים קבצים לבד?

שחזור הארד דיסק

המידע שלנו שנמצא במחשב האישי תמיד נמצא בסביבה מאיימת – הווירוסים שתוקפים אותנו, אקרים שמנסים לקחת שליטה על המידע שלנו, תוכנות זדוניות שמנסות לגנוב מאיתנו את המידע ואולי למחוק אותו, ואפילו טעויות אנוש שיכולות לגרום למידע שלנו להימחק. לרוב, שחזור קבצים נעשה ע"י מעבדה לשחזור מידע, או ע"י גורם מקצועי אחר – טכנאי מחשבים למשל. אבל קיימים דרכים שבהם תוכלו לשחזר את המידע לבד – איך עושים את זה?

איך משחזרים את המידע לבד? הנה שלושה טיפים מצוינים.

טיפ מס' 1 – עלו במצב מתקדם של Safe Mod

מערכות ה- Windows מכילה דלת סתרים עבור תחזוקה של אנשי המחשבים, השתמשו בה. במקרים שבהם המידע קיים, אבל מערכת ההפעלה תקולה, פגומה, או לא עולה, נסו לעלות עם מערכת חלופית במצב Safe Mode, ולאחר העלייה תוכלו לגשת אל המידע האבוד, להעתיק אותו, או אפילו לתקן את מערכת ההפעלה הקיימת.

טיפ מס' 2 – חברו את הדיסק הקשיח למחשב אחר

במקרים מסוימים מערכת ההפעלה נדפקה, הפסיקה לעבוד, ואפילו לא עולה בכלל. במקרים כאלה, הברירה היחידה היא להוציא את הארד דיסק מהמחשב הישן, ולחבר אותו למחשב אחר בחיבור SATA. עושים את זה במקרים שבהם מערכת ההפעלה לא עולה במצב תקין, וה- Safe Mode לא מגיב.

כאשר נחבר את הארד דיסק הישן למחשב אחר וחיצוני, נוכל לגשת לכוננים ולמידע במצב של ספריות, ובכך לשלוף ולגבות את החומרים. ראו לדוגמה שחזור הארד דיסק באתר טיק טק!

טיפ מס' 3 – השתמשו בתוכנת שחזור מידע

דרך שנייה לגשת על המידע היקר לנו, היא להשתמש בתוכנת שחזור מידע מקצועית. תוכנות אלה נועדו להתאוששות מפני מחיצות שנמחקו או נפגמו, קבצים שנמחקו או שגורם צד שלישי מחק אותם, ובכלל במצבים שבהם המידע האבוד לא קיים. ישנה תוכנה מבריקה ומקצועית שמסוגלת להשיב כמעט כל קובץ אבוד – EaseUS Data Recovery, עולה מעט כסף אבל שימושית ויעילה ברוב המקרים.

במקרים קיצוניים – פנו לחברת שחזור מידע

במקרים קיצוניים, כאשר אתם מרגישים שכל הפעולות שעשיתם לא עזרו, נשאר דבר אחד – לתקן את הדיסק ברמה הפיזית, ולהפעיל אותו שנית. במקרים קיצוניים, הדיסק פגום ללא ספק, קראו בהרחבה על שחזור קבצים מכונן חיצוני. פנייה לחברת שחזור יכולה להטיב, היא היחידה שתהיה מסוגלת לתקן את הדיסק ולשחזר את המידע ברמה המקצועית ביותר. לפרטים נוספים, הרחבה בנושא, וקבלת מידע אטרקטיבי בקרו באתר של חברת טיק טק שחזור מידע.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות לגבי מערכות CRM: מה שאתה צריך לדעת
האם אי פעם הרגשת שיש מבוך של מידע על מערכות CRM ורצית לקבל מדריך ברור ופשוט? אתה לא לבד. מערכות ניהול...
קרא עוד »
מרץ 21, 2024
עו"ד תאונות דרכים לייצוג משפטי ראוי
הגורמים העיקריים המובילים לתאונות דרכים הם חוסר ידע, רשלנות וחוסר אחריות. בעקבות כך, עורכי הדין בעורך...
קרא עוד »
אפר 03, 2023
התעמקות: ארבע אבני היסוד של קורס חווית משתמש
התחום הדיגיטלי אינו עוסק עוד בפונקציונליות בלבד - הוא עוסק ברגשות, רשמים ומסע המשתמש ההוליסטי. חווית...
קרא עוד »
אוג 12, 2023