למה כל עסק צריך הנהלת חשבונות באינטרנט?

הנהלת חשבונות באינטרנט

בישראל יש מגוון רחב של עסקים, כשחלקם עסקים של אדם אחד וחלקם עסקים מעט יותר מבוססים. המשותף לשניהם הוא הצורך בהנהלת חשבונות, ולו כי מדובר בשירות רלוונטי גם לעוסק פטור וגם לחברה בע"מ.

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסקים עברו לניהול חשבונות באמצעות הרשת, זאת בשל יתרונות מרובים שהופכים את ניהול הכספים של החברה ליעיל יותר. נדון על כך במאמר שלפניכם.

כל המידע בענן

כאמור, יש לא מעט יתרונות לניהול חשבונות במתבצע דרך הרשת, כשהעיקרי הוא שכל המידע נמצא בענן ונגיש מכל מחשב ומכל טלפון נייד (כמובן רק למי שיש הרשאות למערכות). למעשה, עם הנהלת חשבונות באינטרנט, ניתן לנהל את העסק מכל מקום, לדעת בזמן אמת מהן ההוצאות החודשיות ומהי כמות ההכנסות האקטואלית – משמע כל המידע נגיש לבעלי ההרשאות.

ידידותי לסביבה

לאחרונה המודעות כלפי הסביבה הולכת וגדלה, בעוד שלא מעט משרדים הפסיקו את השימוש בחד פעמי, רבים גם החליטו לעבור לניהול חשבונות אינטרנטי בדיוק מסיבה זו. ובכן, באמצעות הנהלת חשבונות באינטרנט, ניתן לשלוח חשבוניות דרך המייל, להעביר מסמכי הוצאות לרואה החשבון בקלות וכל זה ללא שימוש בנייר כלל. אם לא די בכך, זה גם מאוד חסכוני במקומות אחסון, מאחר ואין צורך לאחסן מסמכים במשרד – הכל נמצא בענן.

מעקב אחר ההוצאות וההכנסות

אחד הדברים החשובים בהתנהלות הכלכלית של העסק טמונה במעקב אחר ההוצאות וההכנסות השונות. מי שיש לו תקרה מסוימת של הכנסות, למשל עוסק פטור שמחזור ההכנסות שלו חייב להיות נמוך מ100,000 ₪, מחויב לבצע מעקב כל רבעון על מנת לוודא שאינו עובר את התקרה (משום שלאחר מכן יוגדר כעוסק מורשה ויהיה מחויב לגבות מע"מ).

הנגישות של המידע, והקלות שבה ניתן לנהל את הפן הכלכלי של העסק, הופכת את מערכת הנהלת החשבונות האינטרנטית למשתלמת במיוחד. כמו כן, ראוי לציין שהשימוש במערכת חוסך זמן יקר, שהרי מדובר במשאב נחוץ לכל בעל עסק.

 

אם אתם עדיין משתמשים בחשבוניות נייר, מסכמים הוצאות בקלסרים ומנהלים את הפן הכלכלי במחברות – שקלו לעבור למערכת הנהלת חשבונות אינטרנטית, וראו כיצד ניהול העסק הופך לידידותי יותר. בהצלחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרכזיות לעסק – דגשים בהקמתה
הגעתם למסקנה שאין ברירה וחייבים להקים מרכזיה לעסק שלכם. משהחלטתם להקים כזו, רצוי לזכור שהזמנים השתנו...
קרא עוד »
אפר 28, 2020
דיאטה הרבלייף
דיאטת הרבלייף היא מערכת של הרזיה ותזונה המתמקדת באכילה בריאה, פעילות גופנית ותוספי צמחים. דיאטת...
קרא עוד »
אוק 24, 2022
חקר מספרים וירטואליים ומקוצרים לעסקים
בעידן הדיגיטלי של היום, הבנת מספרים וירטואליים ומקוצרים כמו MVoice היא חיונית עבור כל עסק ששואף להקדים....
קרא עוד »
אפר 06, 2024