האנטי וירוסים הטובים בעולם – כיצד נדע לבחור?

האנטי וירוסים הטובים בעולם

כל מי שרוכש מחשב, טאבלט או מכשיר סלולאר, חייב להחזיק ברשותו אנטי וירוס כמו נורטון אנטי וירוס למשל, שיגן על המכשיר שלו ועל הקבצים שנמצאים עליו. לצערנו הרב, וירוסים, רוגלות ומזיקים דיגיטליים אחרים עוברים במהירות דרך אתרים וקבצים אל מכשירים שונים ויכולים לגרום להם נזק משמעותי. 

הנזק שווירוס יכול לייצר למחשב או לקבצים שנמצאים עליו יכול להיות מאוד רחב ומגוון. החל מנזק שימנע כל אפשרות שימוש במכשיר עצמו או בקבצים אליהם הווירוס נכנס, המשך בשיבוש מידע אשר מצוי על המכשיר או בקבצים, וכלה בגניבת מידע ושימוש בו. כך למשל עושים הרבה מאוד גורמים שליליים, אשר מבקשים לגנוב מידע אישי, כמו מספרי כרטיסי אשראי, על מנת שיוכלו להשתמש בהם ולבצע בעזרתם רכישות שונות. 

צריך לומר, הרעיון של וירוסים במחשבים הוא לא חדש, אך הוא היום הרבה יותר נגיש וזמין, בין היתר בגלל האינטרנט והעובדה שמחשבים "מדברים" אחד עם השני דרך הרשתות. אז קל יותר להעביר לא רק מידע אלא גם וירוסים. 

בדקו גם > אנטי וירוס של 10 windows – שווה משהו?

אנטי וירוסים עומדים לצידנו

מה שיכול להגן עלינו מפני מצבים אלו, כאמור, הן תוכנות אנטי וירוס. מדובר על תוכנות שמגינות על המחשב עצמו וכן על הקבצים שמצויים בתוכו. התוכנה יודעת לאתר את הוירוסים שהוחדרו אל תוך המחשב, בכל סריקה שמבצעים בעזרתה, ולסלק אותו. היא יודעת לספק לנו מידע על הוירוס והיכן הוא נמצא. במקרים מסוימים, היא גם יודעת לבצע תיקון לקבצים או לחומרים שנפגעו. 

אנטי וירוסים איכותיים, יודעים לא רק לאתר אלא גם לעדכן את עצמם באופן קבוע, כך שהם יתאימו לרשימת הוירוסים המעודכנת ביותר, וכך הם מספקים את ההגנה הטובה ביותר עבור כל מי שבוחר להשתמש בהם. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיול לקפריסין: למי זה מתאים ולמי פחות?
קפריסין, פנינה ים תיכונית, מפתה את המבקרים עם החופים הזהובים, ההריסות העתיקות והמטבח המפתה. עם זאת, זה...
קרא עוד »
אוק 15, 2023
מה תפקידו של מנהל רשת?
תפקידו של מנהל רשת להיות אחראי על הניהול השוטף של הרשתות במערכות המחשוב של הארגון. כחלק מכך הוא צריך...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
הגנה מוירוס כופר
הגנה מוירוס כופר היא נושא חשוב מאוד לכל העסקים, מכיוון שהיא מהווה איום רציני על העסק. יש הרבה וירוסים...
קרא עוד »
יול 14, 2022