האותיות הקטנות במאגרי תמונות

כל תמונה שאתם נתקלים בה באינטרנט היא תמונה שמישהו צילם, או הפיק. לכן, לכל תמונה יש זכויות יוצרים של מי שיצר ופרסם אותה. משמעות הדבר היא כי כדי להשתמש בתמונה שמאתם ברשת – בין אם זה לצורך פרסום של העסק שלכם, עבודת שיווק עבור עסק אחר, או אפילו לשימוש פרטי, אתם צריכים אישור של היוצר, אחרת תהיו חשופים לתביעות.

 

האם כל התמונות במאגרי תמונות הן חופשיות?

מאגרי תמונות מקצועיים רבים קיימים ברשת, מאגדים בתוכם אינספור צילומים מכל הסוגים, בכל נושא אפשרי, באיכות גבוהה, או באיכות פחות גבוהה. 

כאשר מדובר על בנק תמונות מקצועי, אשר גם גובה דמי שימוש, או די מנוי, אתם יכולים להיות כמעט בטוחים, כי התמונות שם מאושרות לשימוש וכי אין בעיה של זכויות יוצרים, אבל לא כל המאגרים הם אמינים באותה מידה ולכן, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות.

 

תנאי שימוש שונים למאגרי תמונות שונים

בעיקר כאשר מדובר על מאגר תמונות חינמי, חשוב לבדוק אם יש דרישה של הצלם לתת לו קרדיט על שימוש בתמונה למשל, כאשר חלק מהצלמים אף מבקשים תשלום ישיר, או עקיף על התמונה שאתם רוצים להשתמש בה.

 

לעומת זאת, כאשר אתם נכנסים למאגר אשר דורש מכם לשלם דמי מנוי כדי לקבל גישה לתמונות, סביר להניח כי צוות האתר מטפל גם בנושא זכויות היוצרים, כדי שזה לאל יטריד אתכם.

 

במילים אחרות – המאגרים השונים מספקים תמונות בתנאים משתנים ולכן חשוב להכיר את תנאי השימוש של כל מאגר שאתם נכנסים אליו.

 

לסיכום

מאגרי תמונות מומלצים ברשת מציבים תנאי שימוש שונים ולכן חשוב לבדוק אם נושא זכויות היוצרים טופל על ידי המאגר או שאתם עלולים להיות חשופים לתביעות בגלל שימוש לא מורשה בתמונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם