איך שרתי VPS ישפרו את חווית השימוש באתר העסקי?

שרתי VPS

בדומה לחנות פיזית ולעסקים בכלל, גם אתר עסקי חייב לתפקד היטב, כל הזמן. חלק חשוב מכך, הוא מה שמכונה חוויית המשתמש של הגולש לאתר. לא כולם מודעים לכך, שהשרתים שעליהם מתארח האתר משפיעים אפילו על היבט זה. במה זה מתבטא?

שרתי VPS

ראשית, נציין שבכוונתנו לסוג שרתים אחד, שמכונה שרתי VPS. Virtual Private Servers הם שרתים מבוססי וירטואליזציה, אשר מותקנים על גבי שרת "רגיל" (פיזי) וניתן להתקין למעשה כמה כאלה במקביל על שרת בודד. אם תרצה להעמיק את הידע בתחום, לחץ כאן למידע נוסף בנושא VPS. בעזרת שרתי VPS, ניתן להבטיח רמת ביצועים עקבית וגבוהה לאתר העסקי שלכם. יש לכך מסתבר, השלכות משמעותיות מאוד על חווית המשתמש.

במה זה מתבטא?

יכולותיהם המיוחדות של שרתים אלה יבטיחו שלרשות האתר יעמדו תמיד כל המשאבים שדרושים לו. מדובר במשאבי מחשוב, דוגמת נפח אחסון, גודל זיכרון ומשאבי עיבוד ורישות. בזכות יכולת זו, האתר יעמוד בקלות בשינויי דרישות מפתיעים, גדולים, מהירים – עם כל מה שיאתגר אותו. עמידות עקבית זו, תספק לגולשים באתר חווית שימוש מיטבית: אתר שזמין תמיד ועמודים שעולים במהירות.

בין אתר לחנות

בחנויות פיזיות ישנן תמיד מגבלות בהן חייבים להתחשב. דוגמה בולטת בהקשר חוויית המשתמש הם תורים. אם יתקיים מבצע אטרקטיבי במיוחד, ייתכן שהדבר יתבטא בתורים בתוך החנות. לא יהיה זול לפתור זאת – הדבר ידרוש עוד כוח אדם ועשויות להיות מגבלות נוספות, כמו מגבלות מקום בחנות. שרתי VPS לעומת זאת, מספקים מעין חנות מיוחדת, אשר יכולה להתרחב עוד ועוד, ככל שיידרש ממנה. אנלוגיה נוספת עשויה להיות צי רכבים, שגדל או מצטמצם לפי דרישות המשתנות, ובקלות. יותר מכך – הוא לא זקוק לעצירות תדלוק, אלא "מתודלק" תוך כדי נסיעה. מאחר שתועלות אלה זמינות במחירים נוחים מאוד ישתלם לנצל זאת, כך שמדובר בפתרון מעשי, זמין לכל ומשתלם.

לסיכום

כשם שלכל עסק כדאי לשקול שימוש באתר עסקי, כך מומלץ מאוד לשקול לארח אותו על גבי שרתי VPS.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קבלן? באילו חומרי איטום אתה משתמש?
כאשר אנחנו משפצים או בונים בית מאפס אנחנו צריכים לתת את הדעת על אלף ואחד דברים וזאת בכדי להבטיח...
קרא עוד »
פבר 19, 2019
המדריך לבעל עסק מתחיל: איך מנהלים נכון תזרים מזומנים?
ניהול עסק הוא אף פעם לא משימה פשוטה באמת. מעבר לחלקים הטכניים יותר המחייבים תשומת רבה לפרטים, יש משימה...
קרא עוד »
ספט 26, 2020
הסכם שימוש באתר – כל מה שצריך לדעת
חשוב מאוד להקפיד של הסכם שימוש באתר האינטרנט של העסק שלך. הסכם שימוש (שמכונה גם 'תנאי שימוש') מאפשר...
קרא עוד »
מאי 30, 2021