הסכם שימוש באתר – כל מה שצריך לדעת

חשוב מאוד להקפיד של הסכם שימוש באתר האינטרנט של העסק שלך. הסכם שימוש (שמכונה גם 'תנאי שימוש') מאפשר לבעלים של האתר להגן עליו בתור זה שמפעיל את האתר. ההגנה היא מפני תביעות וחשיפה משפטית כלפי הגולשים. כאשר מי שגולש באתר שלכם נתן את הסכמתו להסכם השימוש שבאתר שלכם – אתם מוגנים.

כמובן שההגנה היא ביחס לתוכן של הסכם השימוש, ולכן חשוב מאוד שהסכם השימוש יהיה ממצה דיו, שיקיף את כל מה שצריך ושיהיה מדויק. קראו בהרחבה על חוזה לאתר אינטרנט!

דוגמאות – הסכם שימוש באתר

כך למשל הסכם השימוש באתר יכול לכלול סעיף המתייחס למחירים המוצגים באתר, והסעיף מגן על בעל האתר מפני מחירים לא עדכניים בגלל שינוי למשל במדד המחירים לצרכן. הסכם השימוש גם יכול לכלול סעיף המגן עליכם מפני התוכן המוצג. באתר שמציג מידע עבור פרויקט נדל"ן למשל, התוכן באתר הרי לא מתעדכן כל יום ויכול להיות שחל שינוי בתוכן של אחד מהפרויקטים, ולכן סעיף שמגן עליכם ביחס לזהות של התוכן המוצג באתר לשינויים בפועל – מאוד יסייע.

הסכם שימוש באתר מגיע לצד מדיניות פרטיות פעמים רבות. אלו שני מסמכים מאוד נפוצים שחשוב שיהיו באתר שלכם בצורה נגישה. חשוב גם שהסכם השימוש יהיה ברוח התקופה ושהוא יתייחס לתקדימים משפטיים ושינויים בחוק שחלים מפעם לפעם, ולכן חשוב מאוד שהסכם השימוש ייערך וינוסח ע"י איש מקצוע מתחום המשפט האינטרנטי.

שימו לב גם לא להעתיק הסכם שימוש מאתר אחר שפועל בתעשייה שלכם, ולבצע שינויים קלים בנוסח או בתוכן. במידה ואתם זקוקים להסכם שימוש לאתר שלכם או שאתם רוצים לערוך מחדש – פנו עוד היום אל עורך דין אינטרנט שיספק לכם מענה מקצועי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם