יוטיוב: המדריך למוזיקאי המתחיל

קידום אמנים

אתם עושים מוזיקה ורוצים לפרוץ, לקבל חשיפה, ושאנשים יכירו אתכם? אתם כבר לא צריכים להתדפק על דלתות חברות התקליטים ואתם לא צריכים לחכות שהרדיו ינגן את השירים שלכם. בשביל זה יש את יוטיוב.

איך יוטיוב שינתה את עולם המוזיקה?

עד שאתר יוטיוב עלה לאוויר, עולם המוזיקה עבד בכמה מישורים. אמנים היו מקליטים שירים ופונים איתם לחברות תקליטים בתקווה שהן יסכימו להוציא להם אלבום, הם היו פונים לתחנות רדיו בתקווה שאלה יהיו מוכנות לשדר אותם, וכן הם היו פונים אל בעלי מועדונים ופאבים, על מנת שיתנו להם לנגן במקום ולאסוף קהל.

בעזרת יוטיוב כל זה השתנה. כל מה שצריך זה לעבוד עם חברה שמתמחה בקידום, לרבות שירות של קידום אמנים ברשת, ולדעת כיצד לחשוף את הסרטון ביוטיוב בצורה חכמה ומשמעותית. כך אפשר להגיע עם הסרטונים לכמה שיותר גולשים, בצורה ישירה, בלי תיווך של גורמים חיצוניים, הכל עובד באופן ישיר בין האמן לקהל.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע, צריך להדגיש, המטרה היא לצבור קהל גולשים שיכיר את השירים, וירצה לקנות אותם בעתיד, בין אם זה דרך מדיות דיגיטליות ובין אם זה בדרכים אחרות.

כיצד מקדמים אמן ביוטיוב?

מבחינת יוטיוב, האמן הוא מוצר ועל כן, בשביל למכור אותו לקהל הרחב, צריך לקדם אותו כפי שמקדמים מוצרים באינטרנט. זה אומר, שצריך לייצר קמפיינים שונים, כאלה שיאפשרו לו לקבל חשיפה ולהגיע לכמה שיותר אנשים. חוץ מזה, טוב לדעת שיש שירות מוזיקה חדש ביוטיוב.

כאמור, המטרה היא להגיע לקהל שירצה לקנות את המוצר, כלומר, קהל שירצה להאזין לשירים וירצה להכיר יותר את האמן. לכן גם צריך לפנות ספציפית בקמפיין ממוקד לקהלים מסוימים. חשוב להדגיש, הפרסום לא ייעשה אך ורק דרך יוטיוב, כי אז הוא לא יקבל את החשיפה הראויה. יש לערוך קמפיין דרך מערכות נוספות, בעיקר דרך פייסבוק, אינסטגרם וכלים אחרים, אינטרנטיים שעומדים ברשת. המטרה היא להפיץ כמה שיותר את הסרטונים, על מנת שקהל רחב וממוקד, יגיע אליהם, ייחשף לאמן, ובעקבות כך יגיע להופעות שלו וירצה לקנות את האלבומים שהוא מוציא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביטול המסתורין של סוכן ההימורים: תובנה מקיפה
הימורים, עם השילוב שאין לעמוד בפניו של ריגוש, אסטרטגיה והון, כבש את העניין האנושי במשך מאות שנים. ככל...
קרא עוד »
אוג 12, 2023
איך לבחור חברת אחסון?
כשאנחנו מחליטים להקים אתר אינטרנט, ישנם דברים מסוימים שיכולים להשפיע על התפקוד שלו וכן על היכולת של...
קרא עוד »
מאי 10, 2020
טבלאות שכר מעודכנות – היכן הן מוצגות?
אין מה לעשות אנו חיים בעולם בו לכסף יש משמעות אדירה לחיים שלנו. אנו צריכים להבין כי כסף הוא הדבר אשר...
קרא עוד »
יונ 10, 2019