יוטיוב: המדריך למוזיקאי המתחיל

קידום אמנים

אתם עושים מוזיקה ורוצים לפרוץ, לקבל חשיפה, ושאנשים יכירו אתכם? אתם כבר לא צריכים להתדפק על דלתות חברות התקליטים ואתם לא צריכים לחכות שהרדיו ינגן את השירים שלכם. בשביל זה יש את יוטיוב.

איך יוטיוב שינתה את עולם המוזיקה?

עד שאתר יוטיוב עלה לאוויר, עולם המוזיקה עבד בכמה מישורים. אמנים היו מקליטים שירים ופונים איתם לחברות תקליטים בתקווה שהן יסכימו להוציא להם אלבום, הם היו פונים לתחנות רדיו בתקווה שאלה יהיו מוכנות לשדר אותם, וכן הם היו פונים אל בעלי מועדונים ופאבים, על מנת שיתנו להם לנגן במקום ולאסוף קהל.

בעזרת יוטיוב כל זה השתנה. כל מה שצריך זה לעבוד עם חברה שמתמחה בקידום, לרבות שירות של קידום אמנים ברשת, ולדעת כיצד לחשוף את הסרטון ביוטיוב בצורה חכמה ומשמעותית. כך אפשר להגיע עם הסרטונים לכמה שיותר גולשים, בצורה ישירה, בלי תיווך של גורמים חיצוניים, הכל עובד באופן ישיר בין האמן לקהל.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע, צריך להדגיש, המטרה היא לצבור קהל גולשים שיכיר את השירים, וירצה לקנות אותם בעתיד, בין אם זה דרך מדיות דיגיטליות ובין אם זה בדרכים אחרות.

כיצד מקדמים אמן ביוטיוב?

מבחינת יוטיוב, האמן הוא מוצר ועל כן, בשביל למכור אותו לקהל הרחב, צריך לקדם אותו כפי שמקדמים מוצרים באינטרנט. זה אומר, שצריך לייצר קמפיינים שונים, כאלה שיאפשרו לו לקבל חשיפה ולהגיע לכמה שיותר אנשים. חוץ מזה, טוב לדעת שיש שירות מוזיקה חדש ביוטיוב.

כאמור, המטרה היא להגיע לקהל שירצה לקנות את המוצר, כלומר, קהל שירצה להאזין לשירים וירצה להכיר יותר את האמן. לכן גם צריך לפנות ספציפית בקמפיין ממוקד לקהלים מסוימים. חשוב להדגיש, הפרסום לא ייעשה אך ורק דרך יוטיוב, כי אז הוא לא יקבל את החשיפה הראויה. יש לערוך קמפיין דרך מערכות נוספות, בעיקר דרך פייסבוק, אינסטגרם וכלים אחרים, אינטרנטיים שעומדים ברשת. המטרה היא להפיץ כמה שיותר את הסרטונים, על מנת שקהל רחב וממוקד, יגיע אליהם, ייחשף לאמן, ובעקבות כך יגיע להופעות שלו וירצה לקנות את האלבומים שהוא מוציא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה ההבדל בין עולם התקשורת לעולם השיווק?
מתלבטים לגבי לימודי תקשורת? ובכן, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נסביר מהו ההבדל בין עולם התקשורת לבין...
קרא עוד »
מאי 31, 2020
סוללה חיצונית למחשב נייד
בעולם המהיר של היום, שבו אנו מסתמכים במידה רבה על המחשבים הניידים שלנו לעבודה, בידור ותקשורת, חיי...
קרא עוד »
יונ 12, 2023
מהי הטרדה מינית בעבודה?
הטרדה מינית היא נושא מדאיג שעלול להתרחש במסגרות שונות, כולל במקום העבודה. יש חשיבות מכרעת להבנה ברורה...
קרא עוד »
יול 05, 2023