מחקר מילים וחשיבות לקידום העסק

החלטתם להשקיע כסף וזמן ולבנות אתר אינטרנט חדש ומושקע לעסק שלכם שיחליף את דף הנחיתה הישן. מכיוון שאינכם אנשים טכנולוגיים כל כך, העדפתם להעביר את המשימה לחברת בניית אתרים מקצועית שתבנה עבורכם אתר מעוצב, כך שכל הבסיס של האתר נמצא אצלכם – וכעת עליכם "למלא" את האתר עם תכנים רלוונטיים ומעניינים ככל הניתן , וכמובן שקשורים לעסק שלכם.

צילמתם תמונות איכותיות בלוקיישנים שונים, השקעתם בצילומי סרטונים מיוחדים ומקצועיים, ואפילו נעזרתם בשירותיהם של כותבי תוכן מובילים כדי שיכינו עבור האתר תכנים וטקסטים מקצועיים ואיכותיים. אך חשוב לדעת כי כל ההשקעה הזו לא תועיל לכם ולאתר יותר מדי, אם לא דאגתם לבצע קודם לכן מחקר מילות מפתח.

מהן מילות מפתח

כאשר גולשים שונים מחפשים מידע כזה או אחר ברחבי הרשת, הם ניגשים אל מנוע החיפוש של גוגל ומקלידים מספר מילים הקשורים למידע שהם מחפשים. לדוגמה בחור מתל אביב שרוצה למצוא מסעדה איכותית לדייט שיש לו בערב, יקליד בשורת החיפוש את המילים "מסעדת שף מומלצת בתל אביב". אם אדם אחר המתגורר בחיפה מעוניין להזמין הדברה לביתו מהרגע להרגע, הוא יקליד את המילים "מדביר זמין באזור חיפה".

כל אותן מילים שהגולשים מקלידים בשורת החיפוש, נקראות מילות מפתח. אלו בעצם ביטויים נפוצים והבסיסיים ביותר שרלוונטיים לקהל הגולשים אי שם ברשת. כך שכדי שעסק עם אתר אינטרנט שעוסק במסעדנות או הדברה או כל תחום אחר רלוונטי, יופיע בתוצאות החיפוש שהגולשים מחפשים.

כיצד מבצעים מחקר מילים

מחקר מילים הוא הדבר הבסיסי ביותר שכל עסק או חברה צריכה לעשות על האתר שלה. על בסיס מחקר המילים כל תהליך הקידום בגוגל מבוסס, כך שאם לא בוצע מחקר מילים איכותי וטוב – רוב הסיכויים כי תוצאות הקידום לא יובילו לשום דבר מועיל.

את מחקר המילים מבצעים באמצעות מגוון כלים חינמיים או בתשלום הקיימים ברשת. אותם כלים מעניקים לנו רשימה גדולה הכוללת את כל המילים הרלוונטיות לעסק, חברה ואתר וכך באמצעות בחירה נכונה וחלוקה מתאימה ניתן להתבסס על מילים וביטויים מובילים וטובים שיוכלו לקדם את האתר.

הכירו כלים מומלצים לביצוע מחקר מילים

כאמור, קיימים מגוון כלים לביצוע מחקר מילים איכותי ויעיל. אחד מהכלים הפופולריים והטובים ביותר הוא כלי מילות המפתח של גוגל. מדובר על כלי בסיסי, פשוט ונוח לעבודה שיכול לתת לכם נפח חיפושים מדויק בנוגע למגוון ביטויים שתבחרו, את רמת התחרותיות שיש על כל מילת מפתח וכמובן המחיר לקידום מילת המפתח בהקשר של מודעות ממומנות דרך גוגל.

כלי נוסף ויעיל המסייע לבצע מחקר מילים הוא Ahrefs. זהו כלי מתקדם יותר מכלי המחקר של גוגל, ומאפשר גם קבלת מידע על מספר הלחיצות באופן גורף שבוצע על כל מילת מפתח, וגם מידע על מילות מפתח ראשיות מתוך נושאים וקטגוריות שונות.

כיצד מחקר מילים תורם לקידום העסק

בתהליך קידום אתר בגוגל, כאשר מקפידים לבצע מחקר מילים איכותי שמתאים למטרות וליעדים של העסק, ניתן לקדם את האתר של העסק באופן הטוב ביותר דרך מנוע החיפוש של גוגל. באמצעות התמקדות במגוון מילות מפתח טובות ורלוונטיות לעסק, האתר יכול להיות חשוף הרבה יותר עבור גולשים שמחפשים מידע שנוגע לעסק עצמו.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בניית אתר סחר

בניית אתר סחר

המסחר האלקטרוני רק בישראל הרקיע שחקים בשנים האחרונות שלא נדבר על המסחר האלקטרוני בזירה הבינלאומית. היום אין כמעט אדם שלא מזמין דבר כזה או אחר

קרא עוד »